Aktualnie znajdujesz się na:

X OGÓLNOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY

W imieniu Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy zapraszamy do udziału w X Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pt. „Portret z Kujawsko-Pomorskim Zabytkiem w tle”.

Na fotografii powinien znajdować się portret lub grupa osób oraz zabytek naszego regionu. Może to być pałac, kamienica, kościół, kaplica, most, rynek, pomnik, ogród etc. Ważna jest   kreatywność i świeże spojrzenie na kujawsko-pomorskie skarby.

Poprzednie edycje konkursu pokazały, nieograniczoną wyobraźnię i fantazję uczestników konkursu.
I teraz na nią liczymy! Zachęcamy do udziału amatorów fotografii wszystkich grup wiekowych, wielbicieli portretów, zdjęć krajobrazowych, architektonicznych…

Konkurs ma na celu popularyzację dziedzictwa kulturowego województwa kujawsko-pomorskiego i towarzyszy obchodzonym we wrześniu Europejskim Dniom Dziedzictwa. Przeznaczony jest dla osób, które  nie zajmują się zawodowo fotografią.

Prace należy nadsyłać do 7 sierpnia 2024 roku, na adres poczty elektronicznej zabytki@kpck.pl w tytule e-maila wpisując: „Portret z zabytkiem w tle 2024”.

Na konkurs można przysłać fotografie wykonane po 1 stycznia 2024 roku.

Wydarzenie zostało objęte patronatami honorowymi: Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego, Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Pana Sambora Gawińskiego, Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz patronatem medialnym Polskiego Radia Pomorza i Kujaw.

Szczegóły na stronie www.kpck.pl.

Informacji udziela również opiekun konkursu Anna Maj, Pracownia Dziedzictwa Kultury KPCK w Bydgoszczy, tel. 691-817-427

Opcje strony

do góry