Aktualnie znajdujesz się na:

PROGRAM MŁODZIEŻOWE MINIPRZEDSIĘBIORSTWO W SZKOLE

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza nauczycieli szkół ponadpodstawowych do udziału w programie edukacyjnym Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo, który adresujmy do uczniów liceów i techników.

Celem programu jest przygotowanie uczniów do funkcjonowania na rynku pracy, w tym prowadzenia w przyszłości własnej działalności gospodarczej.Program Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo ma charakter międzynarodowy, uczestniczy w nim ponad 100 krajów, w tym 40 krajów europejskichW Polsce program realizowany jest pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Realizacja programu nie nakłada na szkołę i ucznia żadnych obciążeń finansowych, wszystkim nauczycielom realizującym program zapewniamy wsparcie merytoryczne i metodyczne przez cały okres realizacji programu.

We wrześniu uruchamiamy nieodpłatne szkolenia online dla nauczycieli, którzy po raz pierwszy podejmują się roli opiekuna miniprzedsiębiorstwa. Dla uczniów organizujemy szereg spotkań i warsztatów online, które wspierają młodych ludzi w prowadzeniu firmy.

W ramach programu zachęcamy uczniów i nauczycieli do udziału w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK, którego zwycięzca reprezentuje Polskę w konkursie europejskim Company of the Year Competition.

Opcje strony

do góry