Aktualnie znajdujesz się na:

FILMOWE MYŚLI. KINO LEKCJE

Filmowe myśli. Kino lekcje to projekt skierowany dla młodzieży szkół średnich pasjonującej się kinematografią oraz nauczycieli zainteresowanych edukacją filmową.

Przedsięwzięcie łączy trzy etapy. Pierwszy z nich to webinaria dla nauczycieli z wykorzystania przemysłu filmowego w edukacji, czyli rozwój oraz dokształcanie umiejętności poprzez wprowadzanie zdobytej wiedzy do codziennych zajęć szkolnych. Webinaria zostały objęte Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Drugi to warsztaty, które mające na celu przybliżenie uczniom zagadnień związanych z początkami i rozwojem kina, analizą filmu, a także ma zachęcić do wykorzystania filmu jako wartościowego tekstu kultury.

Ostatni, czyli kinowe lekcje, umożliwiają młodzieży kontakt z dorobkiem najwybitniejszych polskich twórców filmowych, którzy zekranizowali dzieła należące do ścisłego kanonu lektur szkolnych. Po projekcjach odbywają się wykłady poświęcone możliwym tropom interpretacyjnym, zagadnieniom filmoznawczym i historycznym.

Projekt „Filmowe myśli. Lekcje kina” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Miasta Gdynia.

Kontakt

Joanna Boińska
j.boinska@gcf.org.pl

Opcje strony

do góry