Aktualnie znajdujesz się na:

Zasady projektu

ZASADY REALIZACJI PROJEKTU

Zacznijmy naprawiać świat małymi, żabimi skokami. Zacznijmy, bo jak nie my to kto? Zacznijmy, bo nie można nie robić nic, jeśli można zrobić choć trochę. Zacznijmy, bo przyszłość planety zależy od najmniejszego nawet działania, zależy od każdego z nas…

Proponujemy:

  • pracę zgodnie z zasadami metody projektów
  • bajki o żabie Genowefie i bajkę o Franku jako punkt wyjścia do podejmowania własnych działań proekologicznych
  • zbadanie swojego najbliższego otoczenia: Co najbardziej je niszczy?
  • ustalenie: Jak jest? Co chcemy zmienić? Co będzie naszym celem?
  • podjęcie konkretnych działań i na tej bazie napisanie własnej bajki, mamy nadzieję, że ze szczęśliwym zakończeniem przedstawiającym efekty podjętych działań. Być może z tych bajek powstanie interesująca publikacja.

Nauczyciele, którzy z klasą przystąpią do projektu mają wolność w zakresie wyboru opowiadań o Genowefie, mają wolną rękę w zakresie ilości wybranych opowiadań oraz w zakresie podejmowanych działań. Zachęcamy nauczycieli do odwagi, do tego, by nie bali się swoich pomysłów, które nieraz początkowo mogą wydawać się dziwne lub mało realne. Szukajcie Państwo rozwiązań łamiących schematy. Może będziecie chcieli nakręcić z dziećmi reklamę proekologiczną i zamieścić ją na Facebooku lub puścić w telewizji? Czemu nie!

Podsumowaniem projektu będzie pozostawienie śladu - posadzenie drzewa, przy którym pojawi się tabliczka informacyjna, jaka klasa to drzewo posadziła. 

Opcje strony

do góry