CEN Bydgoszcz 6        


A A A

 

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy oraz English Speaking Union (Stowarzyszenie Ludzi Mówiących po Angielsku – ESU) są organizatorami konkursu krasomówczego w języku angielskim dla uczniów szkół ponadpodstawowych. English Speaking Union Polska jest częścią międzynarodowego stowarzyszenia zrzeszającego ponad 50 krajów, którego celem jest przybliżanie ludzi różnych kultur, wspieranie ich indywidualnego rozwoju i komunikacji dzięki znajomości języka angielskiego.

Celem konkursu jest promowanie rozwijania sprawności publicznego przemawiania w języku angielskim – jednej z kluczowych kompetencji XXI wieku.

Konkurs Krasomówczy obejmuje część regionalną – półfinały oraz ogólnopolską - finał. Od 1999 roku w Bydgoszczy wybierany jest reprezentant Polski na Międzynarodowy Konkurs Krasomówczy w Londynie. W półfinałach konkursu do części ogólnopolskiej kwalifikuje się około 30 reprezentantów z ośrodków uczestniczących w danym roku. Do tej pory gościliśmy uczestników z naszego regionu, Białegostoku, Gdańska, Gdyni, Lublina, Piły, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia. 

Konkurs jest otwarty dla młodzieży w wieku 16-20 lat. W ośrodkach, gdzie organizuje się półfinały kierujemy zgłoszenie do regionalnych koordynatorów. Uczestnicy z innych miast w Polsce zapraszani są do pierwszego udziału w konkursie w Bydgoszczy pod warunkiem wskazania nauczyciela, który zapewni wsparcie uczestnika w przypadku wygrania konkursu
i ewentualnie w przyszłości zorganizuje lokalnie półfinały.

W każdym roku ogłaszany jest temat przewodni konkursu. Uczestnicy przygotowują 5-minutowe przemówienia, związane z podanym tematem, ale ustalają tytuł własnego wystąpienia. Oto przykładowe tematy z ubiegłych lat:

2019 Nature is a common language

2018 The best way to predict the future is to invent it

2017 Peace is not an absence of war

2016 Integrity has no need of rules

Zapraszamy nauczycieli języka angielskiego ze szkół ponadpodstawowych do podjęcia działań w ramach sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursu oraz organizujących konkurs i wydarzenia mu towarzyszące.

Kontakt: justyna.adamska@cen.bydgoszcz.pl

 

REGULAMIN KONKURSU

 

 

 

 

ENGLISH SPEAKING UNION BYDGOSZCZ FACEBOOK

ENGLISH SPEAKING UNION WEBSITE

TOP 10 TIPS TO … PREPARE YOUR STUDENTS FOR ESU COMPETITIONS 

TOP TIPS FOR DELIVERING A GREAT PUBLIC SPEECH

 

   

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!